[vc_custom_heading text=”Projekt “Popularyzacja Idei Debat Oksfordzkich w Polsce“” font_container=”tag:h2|font_size:55px|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”]

Fundacja Nowy Głos w ramach działania „Popularyzacja Idei Debat Oksfordzkich w Polsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 przeprowadzi szereg działań, o których kilka słów w tym artykule.

Pierwszym rezultatem pracy nad projektem jest stworzenie i utrzymania na najwyższym poziomie strony internetowej – debataoksfordzka.pl – która będzie gromadzić z jednej strony wiedzę gotową do wykorzystania, a z drugiej wszystkie aktualności ze świata debatanckiego z całej Polski. Między innymi o lokalnych ligach debatanckich, czy nadchodzących turniejach.

Kolejnym efektem pracy nad projektem jest stworzenie 10 profesjonalnych filmików instruktażowych. Są to materiały, których do tej pory nie było w świecie debat oksfordzkich, a które z pewnością przyczynią się do rozwoju przyszłych jak i obecnych debatantów. Znajdują się one w zakładce materiały edukacyjne, gdzie również zamieszczona jest debata pokazowa. W tym materiale wystąpili najlepsi debatanci i debatantki z Fundacji Nowy Głos. Filmik pokazuje modelową debatę, w której możemy zobaczyć jak debata oksfordzka wygląda w praktyce. Debata została oceniona przez profesjonalnego sędziego, którego komentarz zwrotny również znajduje się w nagraniu. 

W ramach opisywanego działania publicznego powstał pierwszy w Polsce podręcznik do debat oksfordzkich autorstwa Michała Kruszyńskiego oraz Bartosza Tarnowskiego. Twórcy podeszli do tematu holistycznie opisując pierwsze kroki, jak i wskazówki dla doświadczonych debatantów. Podręcznik można pobrać za darmo ze strony debataoksfordzka.pl.

Fundacja Nowy Głos, wraz ze swoimi partnerami zdeklarowała się do przeprowadzenia dwuetapowych warsztatów debatanckich w całej Polsce! Warsztaty są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma darmowy egzemplarz podręcznika do debat oksfordzkich w wersji papierowej.

„Popularyzacja Idei Debat Oksfordzkich w Polsce” jest pierwszym tak dużym pod względem liczby odbiorców projektem i pierwszym dającym tak pełną wiedzę – zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Link do rejestracji 
Menu